6-й Фестиваль авторской песни и поэзии «Остров» имени Довлета Келова
Киев, 14 – 16 мая 2010 г.
"Нынешний фестиваль, сохранивший название «Остров», - шестой по счету и второй в зале ШДЭИ. Для зрителей он прошел с 14 по 16 мая, но еще с апреля работали творческие мастерские для участников. Это одна из особенностей фестиваля: будучи некоммерческим, непризовым, он привлекает участников прежде всего глубоко профессиональным и доброжелательным анализом их творчества на мастерских, и наградой становится сам выход на сцену в равном ряду с почетными гостями фестиваля и мастерами. Работали с участниками в этом году такие мастера, как замечательные авторы и исполнители Дмитрий Долгов, Владимир Новиков, Инна Труфанова, Тимур Бобровский, Елена Рябинская, писатель и член редколлегии журнала «Радуга» Сергей Черепанов, пред-седатель песенного клуба «Арсенал» Александр Король, президент поэтического фестиваля «Каштановый дом» Андрей Грязов и другие. Автору этих заметок пришлось руководить работой мастерских, и параллельно – работать с заявками участников из других городов. Это – одно из самых серьезных новшеств нынешнего фестиваля: стихи и песни приходили по электронной почте из Одессы и Винницы, Луганска и Москвы, Запорожья и Житомира… "
(Из статьи Николая Чернявского "По причине души" на Фестивально-концертном портале "Авторская песня")
Перейти на страницу фестиваля "Остров-2010"
Фото фестиваля "Остров-2010"
Видеозаписи фестиваля "Остров-2010"
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ДНІПРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У М.КИЄВІ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ШКОЛА ДЖАЗОВОГО ТА ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВ
5-й міжнародний Фестиваль авторськоїпісні та поезії«Острів»
імені Довлєта Кєлова
Київ, 15 – 17 травня 2009 р.
Фестиваль Пам’яті, історії київської Авторської Пісні, поезії, традицій творчого спілкування в концертних залах та на природі біля багаття. Проводиться кожного року в середині травня.
Місця проведення:
15, 16 травня з 18.00: ШКОЛА ДЖАЗОВОГО ТА ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВ
(вул. Челябінська, 7а)
16 травня з 13.30: ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ КНУ ім. Т.Шевченка (вул. Академіка Глушкова, 2, корп. 8, ауд. 315)
17 травня з 12.00: Пікнік «ЖУКІВ ОСТРІВ» - Жуків Острів, галявина біля каналу
19.00: БТКТМ«Печерськ», КАП «Арсенал» (вул. Московська, 3)
Фестиваль започаткований у 2005-му році. Автор ідеї та організатор цьогорічного та всіх попередніх фестивалів Олег Рубанський – музикант, поет, відомий бард, організатор та ведучий Літературно-музичного Салону в Києві (з 1992 р.), старший викладач київської Школи Джазового та Естрадного Мистецтв…
Виникнення Фестивалю «Острів» (перші фестивалі мали назву «Жуків Острів», та проводились в київському урочищі Жуків острів на березі Дніпра) пов’язане з ім’ям Довлєта Кєлова (1995 – 2004) – київського барда, у минулому – керівника Клубу Авторської Пісні «Арсенал».
Довлєт Довлєтович Келов народився 9 травня 1955 р. в Туркменії. В шкільні роки мешкав у м.Ашхабаді. Навчався також у Художній школі. У 1972 р. приїхав до Києва і став студентом Київського Інституту Інженерів Цивільної Авіації. Після закінчення інституту працював інженером в аеропортах, потім на заводі ім. Лєпсе та в Науково-дослідних інститутах. Талановитий інженер-винахідник, володар низки патентів, Д.Кєлов був різнобічно обдарованою людиною, добре знав історію слов’янських та азіатських народів, вивчав їх культурну спадщину, любив високу поезію, що надихало його і на власні творчі пошуки. Тому жанр Авторської Пісні, що базується на первинності високохудожнього слова, був свідомим вибором для Д.Кєлова. Маючи вже певні творчі надбання як поет та автор пісень, він на початку 1980х років приходить до київського Клубу Авторської Пісні «Арсенал» і невдовзі стає відомим автором-виконавцем у жанрі АП в Києві та за його межами. У непрості часи середини 90х років, коли Авторська Пісня переживає кризу, Довлєт стає керівником вищевказаного Клубу. На початку 2000х років він є головним організатором декількох Всеукраїнських Фестивалів Авторської Пісні в Києві. В історію київської Авторської Пісні Довлєт Кєлов увійшов як високого рівня автор пісень та один з найавторитетніших подвижників Жанру, завдячуючи яким Авторська Пісня приходить до слухачів, відкриває нові імена та виховує молодь у сенсі загальнолюдських моральних цінностей. Саме на роботу з молоддю в першу чергу були спрямовані зусилля Д.Кєлова як керівника Клубу Авторської Пісні. Довлєт Кєлов помер від серцевого нападу 17 січня 2004р.
В пам’ять про Д.Кєлова стараннями друзів та шанувальників його особистості і творчості видані звукові альбоми його авторських пісень, книга віршів та започаткований Фестиваль Авторської пісні та поезії «Жуків Острів» імені Довлєта Кєлова, який має на меті те, що було найважливішим і для Довлєта, – популяризація найкращих традицій музично-поетичної творчості, представлення Жанру перед київською громадою на високопрофесійному мистецькому рівні, допомога починаючим авторам-виконавцям та збереження пам’яті про тих, хто створював історію Жанру і чиї імена не підлягають забуттю. Так, крім виступів кращих конкурсантів і гостей, на Фестивалі передбачаються концертні блоки, присвячені Довлєту Кєлову і нещодавно померлому Семену Кацу – одному з найвідоміших поза межами Києва авторів-киян, старшому другу і вчителю не одного покоління київських бардів.
З 2009 року більшість заходів Фестивалю на відміну від попередніх років проводяться в концертних залах Києва. Тому змінюється акцент у назві Фестивалю. «Острів» - тепер конкретно символізує єдність вільних людей з високим творчим та моральним духом у непростому бурхливому сьогоденні… Значно більше можливостей з’являється для роботи творчих майстерень, - адже, при повній демократичності доступу для участі у Фестивалі, учасники попадають на сцену тільки після вибагливого і водночас приязного аналізу заявлених пісень і віршів, який виконують знані майстри Авторської Пісні.
Певна камерність Жанру та духовно-інтелектуальний стиль цього Фестивалю потребує відносно невеликих залів, що також створює ауру активної співтворчості між виступаючими та глядачами, атмосферу елітарності у висококультурному розумінні цього поняття.
Організацією фестивалів «Острів» займається група незалежних особистостей – однодумців та колег – відомих майстрів художнього слова, музикантів, композиторів, теоретиків та прихильників жанру АП. Оргкомітет із зацікавленістю та відкритістю ставиться до пропозицій щодо співпраці з приватними особами та державними установами, якщо вони є також щирими, конструктивними, справедливими до всіх учасників проектів та вільними від кон’юктури.
За роки існування київський міжнародний Фестиваль «Острів» приймав гостей з багатьох міст України, близького та далекого зарубіжжя (Артемівськ, Біла Церква, Вінниця, Гомель, Донецьк, Запоріжжя, Калуга, Кременчук, Луганськ, Львів, Москва, Нюрнберг, Одеса, Сан-Франціско, Санкт-Петербург, Сєвєродонецьк, Харків, Черкаси та інш.).
Серед відомих авторів та виконавців пісень в рамках фестивалів «Острів» – Світлана Вєтрова, Антон Ворожейкін, Володимир Губернський, Ігор Жук, Володимир Завгородній, Олександр Іванов, Володимир Іллін, Володимир Каденко, Олександр Король, Сергій Льовін, Павло Нам, Володимир Новіков, Володимир Семенов, Юрій Чайка, Сергій Черепанов, Микола Чернявський (режисер більшості творчих програм Фестивалю), Інна Труфанова та інші…
Серед інформаційних партнерів – велика кількість Інтернет-сайтів творчого спрямування; журнали «Джаз», «Камуфляж», «TV-ПАРК»; газети «Хрещатик», «Культура і життя», «По-киевски», «Вечірній Київ», «Голосіївська газета»…; радіостанції «Майдан», «Радіо-рокс Україна»…
Організаційну підтримку в минулі роки надавали Військовий Інститут КНУ ім. Т.Шевченка (традиційний партнер Фестивалю «Острів»), Голосіївська у м.Києві Держадміністрація, Центральна бібліотечна система Голосіївського р-ну, Будинок Технічної та Культурної Творчості Молоді «Печерськ», КАП «Арсенал», КАП «Дом», творче об’єднання Експериментальний Театр Авторської пісні «ЕТАП», творче об’єднання Літературно-музичний Салон, Київський Будинок Актора, київська Школа Джазового та Естрадного Мистецтв…
(NB! Єдина в Україні Школа Джазового та Естрадного Мистецтв, в якій і раніше проводились концертні заходи у жанрі Авторської Пісні і де працює Президент Фестивалю «Острів» Рубанський О.С. визначає Музично-поетичну Творчість як одну з профільних для даного закладу культури. ШДЕМ з 2009 року стає базовою для Фестивалю «Острів», а також активізує роботу з організації виступів у Великому залі ШДЕМ найкращих майстрів Авторської Пісні перед київськими глядачами.)
В різні роки за статистикою Фестиваль збирав від 100 до 400 пошановувачів мистецтва Авторської пісні.
«Острів – 2009» 15 – 17 травня на різних концертних майданчиках Києва представить біля 35ти учасників творчих програм та має на меті залучити до глядацьких аудиторій в цілому біля 500 людей.
Програма 5го міжнародного Фестивалю «Острів» імені Довлєта Кєлова
П’ятниця, 15 травня, 18.00: ШКОЛА ДЖАЗОВОГО ТА ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВ
(вул. Челябінська, 7а; ст. М.«Лівобережна»)
Відкриття Фестивалю, концерт учасників, які пройшли попереднійконкурсний відбір*, членів відбіркового (творчих майстерень)**,
Почесних гостей Фестивалю з інших міст…*** (Вхід вільний)
Субота, 16 травня, 13.30: ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
УНІВЕРСИТЕТУ ім. Т.Г.Шевченка
(вул. Академіка Глушкова, 2, корп. 8, ауд. 315)
Концерт Почесних іногородніх гостей Фестивалю та інш. (Вхід вільний)
18.00:ШКОЛА ДЖАЗОВОГО ТА ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВ
(вул. Челябінська, 7а)
«ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ ГОЛОС» - велика концертна програма за участі київських майстрів музично-поетичного мистецтва, Почесних гостей Фестивалю з інших міст…
(Вхід вільний)
Неділя, 17 травня, 12.00:«ЖУКІВ ОСТРІВ» - пікнік для всіх бажаючих на Жуковім острові
Місце: галявина біля каналу, де традиційно збирав своїх друзів для
творчого спілкування на природі керівник КАП «Арсенал» Довлєт Кєлов
і де проходили перші фестивалі його імені. На Інтернет-сайтах,
зазначених нижче, розміщений план місцевості та маршрут. Крім того, в
11.00 на кінцевій зупинці маршрутного таксі N412, масив Корчувате, біля
дамби Жукова острова призначений збір всіх бажаючих для
колективного походу до місця заходу.
Транспорт до Жукова острова:
1. Маршр. Таксі №412 (пл. Л.Толстого – Червоноармійська – ст. М «Либідська» – Московська пл. – пр.Науки – Корчувате)
2. Маршр. Т. №193 (М «Видубичі» - Корчувате)
3. Маршр. Т. №193-Д (Ленінградська пл. – Березняки – міст Патона – Корчувате)
4. Автобус №20 (М. «Либідська» – Корчувате)
Від дамби Жукова острова до місця - пішохідний маршрут по маркировці. Іти біля 30 хв.
Неділя, 17 травня, 19.00:КАП «Арсенал». БУДИНОК ТЕХНІЧНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ МОЛОДІ «ПЕЧЕРСЬК»: КАП «Арсенал» (раніше - ДК завода «Арсенал»,вул. Московська, 3) Авторський концерт почесного гостя Фестивалю Олександра ІВАНОВА (Москва) за участі Юрія ЧАЙКИ (Харків)
(Вхід платний)
Серед учасників фестивальних концертів – відомі поети та автори-виконавці пісень:
Т.Бобровський, Д.Долгов, О.Іванов (Москва), І.Карпінос, О.Король, А.Лємиш, С.Льовін, В.Новіков, О.Рубанський, О.Рябинська, В.Семенов, І.Труфанова, Ю.Чайка (Харків), М.Чернявський та інші…
(Додаткова інформація про концерти – в окремих афішах)
* До участі у попередньому конкурсному відборі (творчих майстернях) запрошуються всі бажаючі – поети, автори та виконавці пісень, які відносять свою творчість до жанру Авторської Пісні – без вікових та мовних обмежень. Головними критеріями для відбору творів до концертної програми будуть художній рівень творів, зміст, на засадах загальнолюдських моральних цінностей, виконавська майстерність. Бажаючим взяти участь у майстернях пропонується представити на розгляд до 5 пісень (віршів). Оргкомітет пропонує конкурсантам, додатково до своїх конкурсних програм, підготувати вірші та пісні Д.Кєлова і С.Каца для можливого виконання їх у спеціальних фестивальних програмах.
Одне з головних завдань майстерень – допомога починаючим авторам та виконавцям у творчому вдосконаленні, незалежно від можливості виходу на фестивальну сцену.
Увага! Попередній конкурсний відбір (творчі майстерні) учасників проводиться 27 квітня, а також 4, 5, 7, 8 травня з 18.30 год. за адресою: вул. Челябінська, 7а; Школа Джазового та Естрадного Мистецтв. Клас 19 (2й поверх, праве крило).Їхати: ст. М «Лівобережна»; масив «Лівобережний». Від метро - 10 хв. пішки, або їхати 2і автобусні зупинки до зуп. «Поліклініка». А № 42, 95, 108; Маршр. № 503, 542, 599…
** Відбіркове журі (Творча майстерня). Майстри: Т.Бобровський, О.Король, С.Льовін, О.Рубанський, В.Семенов, І.Труфанова, М.Чернявський (керівник майстерень), С.Черепанов, ...
***Іногородні Почесні гості Фестивалю: Олександр Іванов (м.Москва), Юрій Чайка (м.Харків)
Організатори: Школа Джазового та Естрадного Мистецтв,Військовий Інститут КНУ ім. Т.Шевченка, творче об’єднання «Літературно-музичний Салон», экспериментальный театр авторськї пісні ЕТАП, КАП «Арсенал»
Інформаційна підтримка:Інтернет-сайти http://www.rubanski.narod.ru; http://www.js.kiev.ua/; http://www.festivali.org.ua/;http://www.clubdom.org.ua/; http://vertikal.org.ua/…
Журнали «Джаз», «TV-ПАРК»…
Оргкомітет Фестивалю: Я.Антонюк, О.Бобровицький, І.Вітковський, С.Льовін, Г.Макаренко-Дергунова, А.Масальська, О.Таланцев, І.Труфанова, М.Чернявський.
Голова оргкомітету П.Полтарєв – музикознавець, радник міністра культури з питань джазової, популярної та рок-музики, директор ШДЕМ.
Президент Фестивалю О.Рубанський.
Телефони для довідок: 517-61-88; 294-22-55; +38-095-808-81-03
стр. 1 2 3